TZ: Brno volí kulturu 2022: Předvolební debata ke komunálním volbám

Ve čtvrtek 8. září 2022 v 18:00 se v brněnském kreativním centru KUMST na Údolní uskuteční předvolební debata ke komunálním volbám. Zástupci stran a uskupení kandidujících do Zastupitelstva města Brna zde budou konfrontováni s otázkami z oblasti kulturní politiky.

Předvolební debata Brno volí kulturu 2022, která se bude konat 8. září od 18:00 v brněnském KUMSTu, je prostorem pro veřejný dialog důležitých kulturně-politických témat před komunálními volbami. Zástupci kandidujících stran a uskupení budou odpovídat na otázky, které zajímají odbornou i laickou kulturní veřejnost. Probíranými tématy budou například transparentní financování, zřizovaná vs. nezřizovaná scéna, role kultury v rozvoji města nebo kandidatura Brna na Evropské hlavní město kultury 2028. Diskusi povedou moderátoři Vlasta Macháčová a Petr Minařík. Na konci bude prostor pro dotazy z publika.

Účast zatím přislíbili:

  • Matěj Hollan za Zelení a Žít Brno s podporou Idealistů,
  • Petr Hladík za Lidovci a Starostové (KDU-ČSL + Starostové a nezávislí),
  • Tomáš Skřička za SPD, TRIKOLORA, MORAVANÉ a NK,
  • David Pokorný za Fakt Brno.

Brno volí kulturu 2022 je součástí série debat Kultura volí. Kromě do Brna je tedy veřejnost zvaná také 6. září ve 14:00 do Centra PANT v Ostravě a 7. září v 15:00 do Pražského inovačního institutu. Všechny debaty budou streamované online a dostupné ze záznamu.

Spolek Brno kulturní také v souvislosti s podzimními komunálními volbami připravil dotazník, který rozeslal kandidujícím stranám a uskupením. Ten má za cíl zjistit jejich postoje ke klíčovým otázkám z oblasti kulturní politiky Brna. Odpovědi budou zveřejněny na webových stránkách www.brnokulturni.cz. Již v červnu Brno kulturní předalo vysvědčení radním města Brna za jejich práci pro kulturu v uplynulém volebním období.

BANNER DL

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Kontakt pro média:

Matěj Nárožný

+420 720 483 364 | info@brnokultuni.cz