Podpořte nás

Chceme, aby kulturní politika města Brna dávala smysl. Zasadili jsme se o změnu dotačního systému, ve kterém nyní mohou žadatelé dostat dotaci až na 3 roky. Mohou částečně proplácet honoráře, což je klíčové pro jejich soběstačnost. Dotace od letošního roku také hodnotí odborná komise podle transparentních kritérií.

Tím ale naše práce nekončí, ale naopak začíná. Kulturní politika města Brna má před sebou dlouhou řadu úkolů a my máme chuť a sílu o nich začít mluvit. Ať už se jedná o transformaci příspěvkových organizací, aktualizaci dotačního systému či revizi Programu rozvoje kultury města Brna a jeho evaluaci. Pojďte do těchto diskuzí s námi a zapojte se! Napište na email info@brnokulturni.cz a staňte se součástí našeho týmu.

Na konci roku 2013 chtělo Brno mimo dotační systém udělit dotaci 5 miliónů korun filmovému festivalu Cinema mundi. Tato kauza ukázala, jak je klíčové být i watchdogovou organizací, která aktivně sleduje rozdělování veřejných peněz.

Abychom mohli naši práci dělat s absolutním nasazením, potřebujeme podporu konkrétních lidí, kteří nám věří. Buďte jedním z nich! Podpořte nás finančně a zašlete nám dar na náš transparentní účet číslo 2300434002/2010 nebo pracujte s námi a napište nám na info@brnokulturni.cz.

Nezapomeňte, že dary nad 1000 kč si můžete odepsat ze základu daně. Rádi Vám vystavíme potvrzení.

Za Brno kulturní Vám děkují

Petr Jan Kryštof a Petra Havlíková, statutární zástupci.

Brno kulturní je podporováno Nadací Auxilia a Fondem T-Mobile prostřednictvím Nadace VIA