Podpořte nás

Chceme, aby kulturní politika města Brna dávala smysl.

V roce 2013 jsme se zasadili jsme ozměnu dotačního systému. Z dotace mohou žadatelé částečně proplácet honoráře, což je klíčové pro jejich soběstačnost. Dotace také hodnotí komise podle transparentních kritérií.

Tím ale naše práce neskončila. Kulturní politika města Brna má před sebou dlouhou řadu úkolů a my máme chuť a sílu o nich začít mluvit. Ať už se jedná o transformaci příspěvkových organizací, aktualizaci dotačního systému či naplňování strategických programů v oblasti kultury a jejich evaluaci. Pojďte do těchto diskuzí s námi a zapojte se! Napište na email info@brnokulturni.cz a staňte se součástí našeho týmu.

Na konci roku 2013 chtělo Brno mimo dotační systém udělit dotaci 5 miliónů korun filmovému festivalu Cinema mundi. Tato kauza ukázala, jak je klíčové být i watchdogovou organizací, která aktivně sleduje rozdělování veřejných peněz.

Abychom mohli naši práci dělat s absolutním nasazením, potřebujeme podporu konkrétních lidí, kteří nám věří. Buďte jedním z nich! Podpořte nás finančně a zašlete nám dar na náš transparentní účet číslo 2300434002/2010 nebo pracujte s námi a napište nám na info@brnokulturni.cz.

Nezapomeňte, že dary nad 1000 kč si můžete odepsat ze základu daně. Rádi Vám vystavíme potvrzení.

Brno kulturní vám děkuje.