Seminář: Změna kulturních sdružení na spolky (13. 4. 2016)

Kdy: 13. 4. 2016, 17-19 hod.

Kde: Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo náměstí 6

Cena semináře je 100 Kč a zaregistrovat se na něj můžete zde: http://goo.gl/forms/2uCEDnrQkQ

1478918_660114404027049_1774418050_n

Věděli jste, že se Vaše sdružení samo od sebe změnilo na spolek? Slyšeli jste o tom, že tomu musíte přizpůsobit svoje stanovy, a nevíte jak? Právě pro vás a všechny kulturní neziskové organizace jsme připravili seminář. Tématem jsou změny, které přinesla změna právní úpravy, spojená s účinností nového občanského zákoníku. Cílem semináře je ukázat kulturním neziskovkám, jak upravit stanovy, a seznámit je s jejich povinnostmi a možnostmi, které jim dává nový občanský zákoník.

Program semináře:

1. Změny stanov spojené s přechodem původních právních forem na spolek
2. Možnosti stanov spolku podle nového občanského zákoníku
3. Procedura změn stanov v souladu novým občanským zákoníkem
4. Návod na vyplnění formuláře pro změnu stanov pro rejstříkový soud

Seminář povede naše členka Markéta Klusoňová a Vlastimila Vitoula:

JUDr. Markéta Klusoňová, Ph.D.
Vystudovala Právnickou fakultu MU a nyní studuje bakalářský program teorie a historie divadla na Filozofické fakultě téže univerzity. Účastnila se studijních pobytů ve Stockholmu, Varšavě, Newcastlu či Saarbrűckenu a absolvovala stáž v European Parliament Research Service (Výzkumné centrum Evropského parlamentu). V současné době pracuje jako odborná asistentka na katedře Teorie práva Právnické fakulty MU, kde se zároveň podílí na výuce předmětů Právo a umění a Právní úprava kultury a připravuje nový předmět Art právo. Od roku 2014 spolupracuje s neziskovými organizacemi Fairart a Brno kulturní.

Pořadatelem je Brno kulturní www.brnokulturni.cz ve spolupráci s příspěvkovou organizací Turistické informační centrum města Brna.
www.brnokulturni.cz
http://ticbrno.cz/cs

Cena semináře je 100 Kč a zaregistrovat se na něj můžete zde:http://goo.gl/forms/2uCEDnrQkQ. Více informace na facebookové události: https://www.facebook.com/events/1703552086594795/.