Brno volí kulturu 2022: Otázky pro kandidáty

Jaké jsou postoje kandidátů a kandidátek do Zastupitelstva města Brna k důležitým otázkám týkajícím se kulturní politiky?

Stranám a uskupením, které se budou 23. a 24. září ucházet o vaše hlasy v komunálních volbách, jsme rozeslali dotazník s deseti otázkami z oblasti kulturní politiky v Brně. Zatím jsme dostali odpovědi, od uskupení Zelení a Žít Brno s podporou Idealistů, Restart pro BrnoSPD, Trikolory, Moravanů a nezávislých kandidátů, KDU-ČSL a STAN, Společně – ODS a TOP09 a od stran Fakt Brno a Piráti. Jejich znění si můžete přečíst po rozkliknutí jednotlivých odkazů.

Připravili jsme také sumarizaci dosud zveřejněných volebních programů politických stran. Z jednotlivých programů jsme vybrali části, které se týkají kultury. Jak kandidátům záleží na rozvoji kultury v Brně se dozvíte zde.

Zveme vás také na předvolební debatu Brno volí kulturu 2022, která se uskuteční ve čtvrtek 8. září 2022 v brněnském kreativním hubu KUMST na Údolní. Pro ty, kteří se nebudou moct zúčastnit osobně, bude k dispozici online stream i záznam debaty na našem Facebooku.
kandidati